Program „Mam Haka na Raka”

„Mam Haka na Raka” jest ogólnopolskim programem skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej. Koncepcja została opracowana z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa. Nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

W pierwszym etapie działań członkowie zarejestrowanych zespołów zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat profilaktyki i leczenia nowotworów. Zdobyta wiedzę muszą przekazać jak największej liczbie osób w swoim środowisku lokalnym. Dokumentację z przeprowadzonych działań przesyłają w formie sprawozdania do Biura Organizacyjnego Programu.

Drugi etap to Warsztat Kreatywny, do udziału w którym zapraszane są najaktywniejsze drużyny. Podczas wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedzin marketingu i PR młodzi ludzie poznają tajniki tworzenia kampanii społecznych. Następnie zdobytą wiedzę wykorzystują do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Autorzy najlepszego pomysłu są wyłaniani i nagradzani podczas uroczystej gali finałowej. Laureaci zdobywają cenne nagrody dla siebie i dla swojej szkoły, a ich pomysł jest opracowywany przez agencję reklamową i prezentowany w mediach ogólnopolskich w postaci kampanii społecznej.

„Mam Haka na Raka” realizowane jest równolegle z rokiem szkolnym, a każda z edycji dedykowana jest innemu nowotworowi.

Więcej informacji na www.mamhakanaraka.pl »

Przejdź do góry

Nasze Poprzednie Kampanie: