Rak piersi

Kampania "Wystarczy tak niewiele..."

W pierwszej edycji programu poświęconej rakowi piersi laureatami zostali uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły z Ząbkowic Śląskich. Sześcioosobowy zespół w swoim przekazie posłużył się prostym odwołaniem „Wystarczy tak niewiele...”. W spocie telewizyjnym licealiści wykorzystali dłonie kobiet, które poruszają się ruchem charakterystycznym dla samobadania piersi. Przekaz jest bardzo sugestywny i czytelny w odbiorze.

„W kampanii zespołu z Ząbkowic Śląskich widać duży potencjał – w prosty sposób zachęca kobiety do wykonywania badań. To pionierski sposób przygotowywania kampanii społecznej na taką skalę. Mam nadzieję, że przyniesie spodziewane efekty” – mówi dr n. med. Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii.

Samobadanie piersi jest podstawowym, niezwykle ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi, czyli wykrywania choroby wtedy, kiedy jej stan zaawansowania stwarza duże szanse wyleczenia. Większość (prawie 80%) guzków wykrywanych palcami podczas samobadania nie ma złośliwego charakteru.

Więcej informacji na: wystarczytakniewiele.pl »

Nasze Poprzednie Kampanie: