O projekcie

Koncepcja kreatywna kampanii społecznej

Spot telewizyjny przedstawia ekspertów w trakcie wywiadu z dziennikarzami. W mediach pojawiła się informacja o rzekomych planach budowy nad Polską kopuły chroniącej obywateli przed złośliwym działaniem promieni UV powodujących czerniaka. Doniesienia wywołały lawinę pytań ze strony tłumnie zgromadzonych reporterów. „Pomysł młodzieży w ciekawy sposób ukazuje realia i zwraca uwagę na ważny problem społeczny, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na czerniaka. Żyjemy w szumie informacyjnym. Z jednej strony kult piękna, moda na opaleniznę, z drugiej zasłyszane informacje na temat niebezpieczeństw wynikających z nadmiernego przebywania na słońcu czy w solariach. Tymczasem warto pamiętać, że zdrowie jest w naszych rękach. Obserwacja swojego ciała i co za tym idzie wczesne wykrycie zmian prawie w 100% daje szansę na wyleczenie” – mówił podczas uroczystej gali w Warszawie, Jerzy Toczyski, Prezes GlaxoSmithKline, partner strategiczny programu. Zwycięska kampania zaskakuje finalną puentą: „ Jeżeli zauważysz niepokojące zmiany na skórze, skontaktuj się z onkologiem lub dermatologiem. Wczesne wykrycie pozwala na wyleczenie nowotworu skóry.”

„Niewiele uwagi poświęcamy temu, jak należy zadbać o siebie i swoją skórę w słoneczne dni. W społeczeństwie narodziła się niezdrowa moda na opalone ciało, która powoduje nie tylko przyspieszenie starzenia się skóry, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. A warto podkreślić, że w ostatnich 30-stu latach stwierdzono 3-krotny wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe skóry. W każdym roku w Polsce na czerniaka zachorowuje około 2500 osób, a prawie połowa z nich umiera. Razem z Hakowiczami chcemy spróbować przemówić do rozsądku Polaków. Ta kampania może nam w tym pomóc” – dodaje dr n. med. Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii, organizator Programu.

Zwycięzcy o swojej kampanii

„W tym roku walczyłyśmy z rakiem skóry – czerniakiem. Do udziału w programie zmotywowały nas przypadki zachorowań w naszym otoczeniu i chcemy uchronić także innych od takiego losu. W dzisiejszych czasach głównym źródłem informacji są media, dlatego motywem naszej kampanii został ekspert, oblegany przez dziennikarzy, który mówi o zagrożeniu, jakim jest czerniak oraz jak można się przed nim ochronić. Naszym głównym celem jest uświadomienie łatwości wykrycia, a co za tym idzie, wczesnego wyleczenia, ponieważ wystarczy tylko uważnie obserwować swoją skórę”.

W skład zwycięskiego zespołu weszły: Katarzyna Lasyk, Ewa Szota, Paulina Hnatyszyn i Magdalena Frelich. Opiekę nad Hakowiczkami sprawowała Pani Elżbieta Szewczak.

Przejdź do góry

Nasze Poprzednie Kampanie: